arama motoru optimizasyonu
Arama Motoru Optimizasyonu Web Site SEO Uzmanı

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir ? SEO Uzmanı Ne Yapar?

Arama Motoru Optimizasyonu SEO, özellikle Google gibi popüler arama motorlarına odaklanır, web sitelerinin bu arama motorları tarafından daha kolay bulunmasını ve daha yüksek sıralamalara ulaşmasını hedefler.

SEO uzmanı ise arama motorları kriterlerine uygun web sitenizi optimize ederek sitenizin daha yüksek sıralamarda yer alması için sizlere yardımcı olur.

Peki bu kriterler nelerdir, hangi işlemler yapılır ? biraz bu konuda bahedelim.

Arama Motoru Optimizyonu SEO Kuralları Nelerdir?

Genel olarak WordPress'in ilk kurulumundan süre gelen hatalar ve kalitesiz içerik girişleri sitenin SEO puanını düşürmektedir. SEO kurallarına uygun içerik hazırlama ve bu kurallara nasıl uyulacak?

1

Anahtar Kelime Kullanımı

Makalenizin anahtar kelimesini belirleyin ve bu anahtar kelimeyi makale başlığı, alt başlıklar, metin içinde ve meta açıklamasında kullanın. Ancak anahtar kelimenizi makalenin doğal akışını bozmadan kullanmaya özen gösterin.
2

Kaliteli İçerik Üretimi

İçeriğiniz, okuyucuların sorularını yanıtlayacak, bilgi verici ve ilgi çekici olmalıdır. Ögün ve değerli içerik, SEO başarısının temelini oluşturur.
başlık ve meta açıklama
3

Başlık ve Meta Açıklama

Makalenizin başlığını ve meta açıklamasını, anahtar kelimenizi içerecek şekilde optimize edin. Başlık ve meta açıklama, arama sonuçlarında görünen ilk izlenimlerdir.
4

URL Yapısını İyileştirin

Makale URL'nizi kısa, açıklayıcı ve anahtar kelimenizi içerecek şekilde yapılandırın. Kısa URL'ler genellikle daha etkili olur. Bu hata genelde WordPress'in İlk kurulumundan buyana yapılan genel bir hatadır.
seo url yapısı
seo iç bağlantılar
5

İç Bağlantılar Kullanın

Makalenizin içinde ilgili diğer sayfalara yönlendiren iç bağlantılar ekleyin. Bu, kullanıcı deneyimini iyileştirir ve arama motorlarına içerik hiyerarşinizi anlatarak SEO puanınızı iyileştimeye yardımcı olur.
6

Mobil Uyumluluk

Web sitenizin mobil cihazlarda düzgün görüntülenmesi çok önemlidir. Responsive tasarım veya mobil versiyon kullanarak mobil uyumluluğu sağlayın.. Ayrıca AMP Hızlandırılmış Mobil sayfalarıda kullanabilirsiniz.
arama motoru optimizasyonu mobil uyumluluk
hız ve performansı iyileştirin
6

Hız ve Performansı İyileştirin

Web sitenizin hızlı yüklenmesi, SEO için kritik öneme sahiptir. Resimleri sıkıştırın, gereksiz kodları kaldırın, Cache eklentisi ve hızlı bir sunucu kullanın. Ayrıca bu hizmetide uygun fiyattan sunuyoruz.
7

Dış Bağlantıları ve Sosyal Paylaşımı Artırın

Makaleniz, diğer güvenilir sitelerden gelen dış bağlantılarla desteklenirse ve sosyal medya üzerinde içerik paylaşılırsa, SEO performansını artıracaktır.
seo dış bağlantılar ve sosyal paylaşım
site haritası ve robots.txt
8

Site Haritası ve Robots.txt

Site haritası oluşturarak ve robots.txt dosyasını kullanarak arama motorlarına sitenizin hangi bölümlerini tarayabileceğini belirtin.
8

SEO Uzmanı Yardımı Alın

Arama motorlarının güncellemelerini takip eden ve web sitenizi bu güncellemelere uygun şekilde optimize edecek bir SEO uzmanından yardım alın. Bizimle iletişime geçerek bu hizmetten yararlanabilirsiniz.
seo uzmanı

Sizde SEO yardımı almak web sitenizin Google arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız bizimle iletişime geçerek SEO uzmanı yardımı alabilirsiniz. Vaad etmiyoruz işimizi hakkıyla yapıyoruz.

WordPress sitenizin genel ayarları, sayfaları, resim optimizasyonu, SEO uyumlu içerik ayarları ve hızlandırma işlemi gibi baştan en sonuna kadar kaliteli hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca E-ticaret web siteleri içinde SEO hizmeti Arma Motoru Optimizsayonuda yapıyoruz. Ürünlerinizin Alışveriş sonuçlarında reklamsız olarak en baş sırada çıkmasını garanti ediyoruz.

Biz kendimize güveniyoruz sizde bize güvenin paranızın karşılığını sonuna kadar alacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Tam güvenli ve profesyonel çalışma yaparak sizleri mutlu etmeyi temenni ediyoruz.

SEO Uzmanlığı Çalışmasında Neler Yapılacak?

WordPress Sitenin Genel SEO Ayarları
WordPress sitenizin kurulumda yanlış yapılandırılmış hatalarını tek tek tespit ederek bu hatalar düzeltilir. Bunlar sitenizin logosundan tutunda kalıcı bağlatı URL yapısını düzeltmeye kadar sıralı işlemler.
Rekabet Analizi & Araştırması
Rakiplerin web sitelerini, anahtar kelimelerini ve içerik stratejilerini inceleyerek rekabet edilecek yönleri araştırılarak ona göre strateji geliştirilip gerekli çalışmalar yapılacak.
Site İçi SEO Optimizasyonu
URL yapıları, başlık etiketleri, meta açıklamaları gibi temel SEO faktörlerini düzenleyip içeriği optimize etmek ve kullanıcı dostu bir deneyim sağlamak için site hızını iyileştirip uyumluluğu sağlamak.
Yanlış Yapılandırılmış Görseller
Sitenize ikinci olarak yapılacak çalışma sıfırdan bütün görsellerin yanlış boyutlandırma ve alt etiket açıklamaları SEO kuralarına göre optimize edilerek gerekli çalışma yapılır.
Anahtar Kelime Analizi
Rakip sitelerin anahtar kelimelerini analiz ederek uygun anahtar kelimeleri belirleyip içerik stratejilerini anahtar kelimelere göre oluşturup gerekli SEO çalışması yapılacak.
E-Ticaret SEO Opitimizasyonu
Ürün listelerini, kategorileri, görselleri ve içerik SEO optimizasyonu yapılarak alışveriş listesinin en üst sırasına yükseltmek için gerekli strateji çalışmaları hazırlanır.